IFS - Fractal Run LP

by IFS

/
 • Streaming + Download

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  Purchasable with gift card

    €5 EUR  or more

   

 • Cassette + Digital Album

  Limited to 100 hand numbered copies

  Includes unlimited streaming of IFS - Fractal Run LP via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  ships out within 4 days
  edition of 100  15 remaining

    €9 EUR or more 

   

1.
2.
3.
fractal run 02:00
4.
5.
6.
prism 03:13
7.
8.
9.
10.
400 µg 02:43
11.
diggin'  03:41
12.
on repeat 01:55

about

UKM 092

available also on cassette

IFS is Krzysztof Ostrowski (Freeze) and Mateusz Wysocki (Fischerle). The project moves between different aesthetics, ranging from static forms, through footwork, dub and hip-hop, with the intention of changing and expanding their context. Until now, they have published their music on the Portuguese Crónica label and the domestic labels Pointless Geometry and Patalax.

----------

IFS to Krzysztof Ostrowski (Freeze) i Mateusz Wysocki (Fischerle). Projekt porusza się między różnymi estetykami, począwszy od statycznych form, przez footwork, dub i hip-hop z zamiarem zmieniania i poszerzania ich kontekstu. Do tej pory swoją muzykę publikowali w portugalskim labelu Crónica i rodzimych wytwórniach Pointless Geometry i Patalax.

Zaczęło się od ciekawego maila o treści "przygotowaliśmy demo nawiązujące estetycznie do boom bapu, ale oparte na nowych, futurystycznych brzmieniach. Użyliśmy w tym celu bardzo współczesnych źródeł dźwięku, jak np. syntezator modularny, nietypowych podziałek rytmicznych, a do wszystkiego dołożyliśmy sporo brudu" i nie mogłem tego nie sprawdzić! - wspomina Groh.

Szybko padła decyzja o wydaniu materiału na kasecie. Całość pięknie domknął swym masteringiem nie kto inny, jak 600V. Mamy zatem dla Was prawdziwmy "future beat tape".


Rekomendacje:

"To jest bardzo fajny projekt. W pełni rozumiem ideę. Z przyjemnością zająłem się tym materiałem. Oby więcej zleceń w tym stylu."
600v

"Bardzo zaskakujący i oryginalny materiał od UKM: eksperymentalne bity w których słychać wyraźne nawiązania do industrialu, dubu i klasycznego hiphopowego rytmu. Polecam gorąco."
Kixnare aka Universo


"Oldskulowe podziałki Ifsów są jedynie pretekstem do ekscytującej podróży pod powierzchnię oczywistego. „Fractal Run” to podróż pionowym szybem w dół, gdzie znajome kształty z każdym piętrem się zaciemniają, przebiegle wtłaczając słuchacza w coraz to bardziej abstrakcyjne powidoki, by sfiniszować tam, gdzie mało kto był. Najgłębsze jak dotąd zanurzenie UKM, polecać to mało powiedziane..."
Yac (Normal Bias)


"Materiał IFS to beattape z duża ilością paranoicznych, nieoczywistych rytmicznie loopów. Gęsta atmosfera i tajemnica to klimat tej muzycznej zagadki."
Teielte

credits

released February 8, 2021

cover: Lidia Wnuk
cover art: Piotr Pastusiak
mastering: 600v

license

all rights reserved

tags

about

U Know Me Records Warszawa, Poland

Independent record label based in Warsaw (since 2010). Home to Envee, Daniel Drumz, Normal Bias, JANKA, Teielte, Immortal Onion and many more...

contact / help

Contact U Know Me Records

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account

If you like IFS - Fractal Run LP, you may also like: